Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

2-2 στα Λουκισια ο πολύ καλός Παρνασσός

Πολύ καλός ο Παρνασσός πήρε βαθμό στα Λουκίσια αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2’με την τοπική ομάδα ενώ ισοφαρίστηκε δυο λεπτά πριν το τέλος. Τα γκολ  για την ομάδα της Αράχωβας πέτυχαν ο Καλλέργης και ο Καρακατσάνης. «« Όρθιος στάθηκε ο Παρνασσός στα Λουκίσια. Η ομάδα της Αράχωβας κατάφερε να πάρει πολύτιμο βαθμό 2-2’κόντρα σε μια έμπειρη ομάδα και πήρε περισσότερο την ψυχολογική ανάσα που χρειαζόταν για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Κι αν μια ομάδα δικαιούταν τη νίκη αυτή ήταν ο Παρνασσός.
Η Βοιωτική ομάδα αν και βρέθηκε να χάνει 1-0’στο ημίχρονο εν τούτοις είχε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το παιχνίδι στην επανάληψη και να προηγηθεί μάλιστα 1-2’αλλά στο τέλος και δυο λεπτά πριν τη λήξη δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης από τους γηπεδούχους.Η ομάδα του Νίκου Γεωργακόπουλου «πλήρωσε» για μια ακόμη φορά τα αμυντικά της λάθη αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Αν ο Παρνασσός κατορθώσει να περιορίσει τα όποια λάθη ένεκα απειρίας στην κατηγορία‚ τότε μπορεί να κάνει μια καλή πορεία και να διεκδικήσει με αξιώσεις την παραμονή στην κατηγορία. Τώρα δίνει ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι εκτός έδρας αντιμετωπίζοντας τον Πέλοπα στο Κιάτο. Αν κι εκεί δεν χάσει τότε αλλάζουν τα δεδομένα και η ομάδα της Αράχωβας μπορεί να κάνει την υπέρβαση…Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε να προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο αλλά οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο 5*  αφού εκμεταλλεύτηκαν κατά τον καλύτερο τρόπο το λάθος που έγινε. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν αλλά στο 30* ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Καρακατσάνη κι έτσι ο διαιτητής στέρησε στον Παρνασσό την ισοφάριση. Στην επανάληψη οι Βοιωτοί παρουσίασαν ένα διαφορετικό πρόσωπο και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Κατόρθωσαν δε να ισοφαρίσουν στο 67* με ατομική προσπάθεια και σουτ του Καλλέργη. Και στο 73’* ο Καρακατσάνης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα δίνοντας και το προβάδισμα 1-2’στην ομάδα του. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα έπαιρναν τη νίκη δυο λεπτά πριν το τέλος ένα ακόμη λάθος ήρθε να αντρέψει τα δεδομένα δίνοντας στους γηπεδούχους τον βαθμό της ισοπαλίας. Παρνασσός: Δημητράς‚ Διβόλης‚ Παπαχαραλάμπους‚ Μαχαίρας‚ Τσώνης‚ Καβρούζος (55* Γκαλαμέλος)‚ Αλαφογιάννης‚ Μπαρκόσης‚ Καρακατσάνης (85* Γκικόπουλος)‚ Καλλέργης (75* Μαρτιναίος)‚ Πολούκι. Νίκος Γεωργακόπουλος: «Απ’ ότι φαίνεται η τύχη μας έχει γυρίσει την πλάτη για τα καλά. Ούτε και σήμερα καταφέραμε να πάρουμε αυτό που δικαιούμασταν. Δηλαδή τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Αν και δεχθήκαμε ένα αστείο γκολ αντιδράσαμε σωστά και κάναμε ένα φανταστικό δεύτερο ημίχρονο. Κατορθώσαμε να ισοφαρίσουμε αλλά και να κάνουμε την ανατροπή αφού πήραμε το προβάδισμα. Δυστυχώς όμως για μια ακόμη φορά στο τέλος από ένα ακόμη λάθος η μπάλα μας τιμώρησε. Για μας ο στόχος είναι η 7η θέση και πάνω. Με τη σημερινή μας εμφάνιση νομίζω ότι αν συνεχίσουμε κι έτσι θα τα καταφέρουμε».
Πολύ καλός ο Παρνασσός πήρε βαθμό στα Λουκίσια αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2’με την τοπική ομάδα ενώ ισοφαρίστηκε δυο λεπτά πριν το τέλος. Τα γκολ  για την ομάδα της Αράχωβας πέτυχαν ο Καλλέργης και ο Καρακατσάνης. «« Όρθιος στάθηκε ο Παρνασσός στα Λουκίσια. Η ομάδα της Αράχωβας κατάφερε να πάρει πολύτιμο βαθμό 2-2’κόντρα σε μια έμπειρη ομάδα και πήρε περισσότερο την ψυχολογική ανάσα που χρειαζόταν για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Κι αν μια ομάδα δικαιούταν τη νίκη αυτή ήταν ο Παρνασσός. Η Βοιωτική ομάδα αν και βρέθηκε να χάνει 1-0’στο ημίχρονο εν τούτοις είχε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το παιχνίδι στην επανάληψη και να προηγηθεί μάλιστα 1-2’αλλά στο τέλος και δυο λεπτά πριν τη λήξη δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης από τους γηπεδούχους.Η ομάδα του Νίκου Γεωργακόπουλου «πλήρωσε» για μια ακόμη φορά τα αμυντικά της λάθη αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Αν ο Παρνασσός κατορθώσει να περιορίσει τα όποια λάθη ένεκα απειρίας στην κατηγορία‚ τότε μπορεί να κάνει μια καλή πορεία και να διεκδικήσει με αξιώσεις την παραμονή στην κατηγορία. Τώρα δίνει ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι εκτός έδρας αντιμετωπίζοντας τον Πέλοπα στο Κιάτο. Αν κι εκεί δεν χάσει τότε αλλάζουν τα δεδομένα και η ομάδα της Αράχωβας μπορεί να κάνει την υπέρβαση…Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε να προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο αλλά οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο 5*  αφού εκμεταλλεύτηκαν κατά τον καλύτερο τρόπο το λάθος που έγινε. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν αλλά στο 30* ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Καρακατσάνη κι έτσι ο διαιτητής στέρησε στον Παρνασσό την ισοφάριση. Στην επανάληψη οι Βοιωτοί παρουσίασαν ένα διαφορετικό πρόσωπο και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Κατόρθωσαν δε να ισοφαρίσουν στο 67* με ατομική προσπάθεια και σουτ του Καλλέργη. Και στο 73’* ο Καρακατσάνης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα δίνοντας και το προβάδισμα 1-2’στην ομάδα του. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα έπαιρναν τη νίκη δυο λεπτά πριν το τέλος ένα ακόμη λάθος ήρθε να αντρέψει τα δεδομένα δίνοντας στους γηπεδούχους τον βαθμό της ισοπαλίας. Παρνασσός: Δημητράς‚ Διβόλης‚ Παπαχαραλάμπους‚ Μαχαίρας‚ Τσώνης‚ Καβρούζος (55* Γκαλαμέλος)‚ Αλαφογιάννης‚ Μπαρκόσης‚ Καρακατσάνης (85* Γκικόπουλος)‚ Καλλέργης (75* Μαρτιναίος)‚ Πολούκι. Νίκος Γεωργακόπουλος: «Απ’ ότι φαίνεται η τύχη μας έχει γυρίσει την πλάτη για τα καλά. Ούτε και σήμερα καταφέραμε να πάρουμε αυτό που δικαιούμασταν. Δηλαδή τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Αν και δεχθήκαμε ένα αστείο γκολ αντιδράσαμε σωστά και κάναμε ένα φανταστικό δεύτερο ημίχρονο. Κατορθώσαμε να ισοφαρίσουμε αλλά και να κάνουμε την ανατροπή αφού πήραμε το προβάδισμα. Δυστυχώς όμως για μια ακόμη φορά στο τέλος από ένα ακόμη λάθος η μπάλα μας τιμώρησε. Για μας ο στόχος είναι η 7η θέση και πάνω. Με τη σημερινή μας εμφάνιση νομίζω ότι αν συνεχίσουμε κι έτσι θα τα καταφέρουμε».Πολύ καλός ο Παρνασσός πήρε βαθμό στα Λουκίσια αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2’με την τοπική ομάδα ενώ ισοφαρίστηκε δυο λεπτά πριν το τέλος. Τα γκολ  για την ομάδα της Αράχωβας πέτυχαν ο Καλλέργης και ο Καρακατσάνης. «« Όρθιος στάθηκε ο Παρνασσός στα Λουκίσια. Η ομάδα της Αράχωβας κατάφερε να πάρει πολύτιμο βαθμό 2-2’κόντρα σε μια έμπειρη ομάδα και πήρε περισσότερο την ψυχολογική ανάσα που χρειαζόταν για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Κι αν μια ομάδα δικαιούταν τη νίκη αυτή ήταν ο Παρνασσός. Η Βοιωτική ομάδα αν και βρέθηκε να χάνει 1-0’στο ημίχρονο εν τούτοις είχε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το παιχνίδι στην επανάληψη και να προηγηθεί μάλιστα 1-2’αλλά στο τέλος και δυο λεπτά πριν τη λήξη δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης από τους γηπεδούχους.Η ομάδα του Νίκου Γεωργακόπουλου «πλήρωσε» για μια ακόμη φορά τα αμυντικά της λάθη αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Αν ο Παρνασσός κατορθώσει να περιορίσει τα όποια λάθη ένεκα απειρίας στην κατηγορία‚ τότε μπορεί να κάνει μια καλή πορεία και να διεκδικήσει με αξιώσεις την παραμονή στην κατηγορία. Τώρα δίνει ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι εκτός έδρας αντιμετωπίζοντας τον Πέλοπα στο Κιάτο. Αν κι εκεί δεν χάσει τότε αλλάζουν τα δεδομένα και η ομάδα της Αράχωβας μπορεί να κάνει την υπέρβαση…Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε να προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο αλλά οι γηπεδούχοι κατόρθωσαν να πάρουν το προβάδισμα μόλις στο 5*  αφού εκμεταλλεύτηκαν κατά τον καλύτερο τρόπο το λάθος που έγινε. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν αλλά στο 30* ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Καρακατσάνη κι έτσι ο διαιτητής στέρησε στον Παρνασσό την ισοφάριση. Στην επανάληψη οι Βοιωτοί παρουσίασαν ένα διαφορετικό πρόσωπο και κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Κατόρθωσαν δε να ισοφαρίσουν στο 67* με ατομική προσπάθεια και σουτ του Καλλέργη. Και στο 73’* ο Καρακατσάνης με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα δίνοντας και το προβάδισμα 1-2’στην ομάδα του. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι οι φιλοξενούμενοι θα έπαιρναν τη νίκη δυο λεπτά πριν το τέλος ένα ακόμη λάθος ήρθε να αντρέψει τα δεδομένα δίνοντας στους γηπεδούχους τον βαθμό της ισοπαλίας. Παρνασσός: Δημητράς‚ Διβόλης‚ Παπαχαραλάμπους‚ Μαχαίρας‚ Τσώνης‚ Καβρούζος (55* Γκαλαμέλος)‚ Αλαφογιάννης‚ Μπαρκόσης‚ Καρακατσάνης (85* Γκικόπουλος)‚ Καλλέργης (75* Μαρτιναίος)‚ Πολούκι. Νίκος Γεωργακόπουλος: «Απ’ ότι φαίνεται η τύχη μας έχει γυρίσει την πλάτη για τα καλά. Ούτε και σήμερα καταφέραμε να πάρουμε αυτό που δικαιούμασταν. Δηλαδή τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Αν και δεχθήκαμε ένα αστείο γκολ αντιδράσαμε σωστά και κάναμε ένα φανταστικό δεύτερο ημίχρονο. Κατορθώσαμε να ισοφαρίσουμε αλλά και να κάνουμε την ανατροπή αφού πήραμε το προβάδισμα. Δυστυχώς όμως για μια ακόμη φορά στο τέλος από ένα ακόμη λάθος η μπάλα μας τιμώρησε. Για μας ο στόχος είναι η 7η θέση και πάνω. Με τη σημερινή μας εμφάνιση νομίζω ότι αν συνεχίσουμε κι έτσι θα τα καταφέρουμε».